Te piękne elementy ramek można jeszcze bardziej podkreślić dodając drewniane elementy akcentujące do przestrzeni mieszkalnej. Udzieliliśmy odpowiedzi na trzy najważniejsze pytania właścicieli domów dotyczące łączenia w przestrzeni mieszkalnej drewnianych elementów wyposażenia pokoi, takich jak podłogi, okna i drewniane elementy akcentujące, takie jak słoje i meble.

Okna aluminiowe a wnętrze

Czy wszystkie odcienie drewna użyte w pokoju muszą do siebie pasować?

  • Krótkie odpowiedzi: Nie.
  • Długa odpowiedź: Zbyt wiele rzeczy nigdy nie jest wspaniałą rzeczą, niezależnie od tego, czy jest to Twój ulubiony deser, czy ten sam rysunek drewna w pokoju. Jednak podążanie w przeciwnym kierunku – wybranie pięciu różnych odcieni do udekorowania przestrzeni – może stworzyć niespójne i niekompletne odczucie. Zamiast tego, wybierz od dwóch do trzech wariantów odcieni działających z okien. To doda głębi i zainteresowania pomieszczeniu.
  • Na przykład okna wewnętrzne ze średnio dębowego drewnopodobnego dębu Stanka dobrze wpasowałyby się w jaśniejsze dęby i ciemniejsze kawałki orzecha włoskiego, aby połączyć pokój.

okna aluminiowe

Okna aluminiowe jako akcent

Czy mogę mieć drewniane podłogi, okna drewniane i drewniane elementy akcentujące?

  1. Krótka odpowiedź: Tak!
  2. Długa odpowiedź: Wspomnieliśmy powyżej, że różnice w odcieniach drewna mogą być stosowane razem w całej przestrzeni.

Przed zakupem części należy zidentyfikować:

  • Odcień drewna użyty do podłóg i żaluzji,
  • Poczuj, że chcesz się przenieść w przestrzeń.

Bogatsze drewno, takie jak mahoń, sprawia, że pomieszczenie, gdy jest używane z umiarem, robi wrażenie dostojnego, ale zbyt wiele z nich może sprawić, że Twoja przestrzeń będzie ciasna. Jeśli Twoje podłogi i okna są ciemniejsze w odcieniu, wybierz jaśniejsze elementy akcentujące.