Oferując najwyższy poziom efektywności energetycznej i najniższy koszt wszystkich rodzajów ramek, nie jest zaskoczeniem, że okna z winylu są, daleko i daleko, najczęściej sprzedawany typ okna, zarabiając znacznie ponad 50% całego rynku sprzedaży okien.

Okna PCV a inne

Okna winylowe znane są z minimalnych wymagań w zakresie konserwacji, ale także, w zależności od produktu, z minimalnych wyborów dotyczących dostosowania/opcji.

Ponadto, szczególnie w zastosowaniach związanych z wymianą okien, okna winylowe zapewniają najmniej estetyczną opcję ze względu na większe ramy wymagane do zapewnienia wyższego poziomu izolacji ramy.

okna pcv

  • Okna metalowe/aluminiowe

Okno aluminiowe Integralność strukturalna i trwałość to cechy charakterystyczne okien aluminiowych, wraz ze zwiększoną powierzchnią przeszklenia i niższym kosztem względnym.

Jednakże, aluminium o wysokim współczynniku przewodności stanowią prawdopodobnie mniej niż 3% udziału w zakupie produktów na rynku okiennym.

  • Włókna szklane/okna kompozytowe

Te typy okien są stosunkowo nowymi typami okien na rynku i oferują doskonałą wydajność energetyczną, jak również wytrzymałość i długowieczność.

Często postrzegane jako „nieporęczne”, te typy okien wymagają akceptacji utraty obszaru widzenia szkła, nawet bardziej niż ich winylowe odpowiedniki okien.

Ze względu na te względy estetyczne oraz fakt, że są to najdroższe okna ze wszystkich typów okien, nowe okna z tymi typami ram mają mniejszy udział w rynku niż produkty metalowo-aluminiowe.

Więcej informacji o oknach PCV TUTAJ

Okna PCV dają wschód słońca

Przejdźmy przez nasz proces myślowy, dotyczący zalet i wad wymienionych powyżej okien PCV:

  • Efektywność energetyczna – Podczas gdy ościeżnice i skrzydła okienne z winylu same w sobie oferują najwyższy poziom efektywności energetycznej idzie o kilka kroków dalej, stosując w naszych ościeżnicach ten sam materiał izolacyjny, który można znaleźć w najdroższych chłodziarkach.
  • O kosztach – z samą kategorią, istnieje ogromny zakres, jeśli chodzi o rzeczywiste koszty. Jest wiele rzeczy, które wpływają na koszt wymiany okna.
  • Personalizacja – zwłaszcza w dolnej części okna, Twój wybór może być bardzo ograniczony. W dobie personalizacji idziemy jednak o krok dalej, aby upewnić się, że masz wiele możliwości wyboru.
  • Estetyka – Bez wątpienia okno zastępcze wymaga akceptacji utraty części powierzchni szklanej, ze względu na swój charakter. Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby oferować do 27% więcej pola widzenia niż konkurencyjne okna zastępcze. Unikalna nowa technika montażu, pełna wymiana ramki, daje jeszcze więcej powierzchni szklanej.

Kiedy dotrzecie Państwo tak daleko, nadszedł czas, aby przejść do następnego etapu.