Tak wiele wspaniałych opcji na rynku pokryć okiennych może być bardzo trudno zdecydować, co umieścić w pokoju. Można było wybrać draperie, zasłony, żaluzje, zasłony do kawiarni, a nawet okiennice. Jeśli masz dobrego przyjaciela lub krewnego do pomocy w tym projekcie, to może iść bardziej płynnie. Czasami naprawdę pomaga zapytać kogoś, co sądzi o kolor lub styl. Zmień projekt w zabawny czas wiązania się z kimś, na kim Ci zależy.

Jaki jest cel okien PCV?

Jedną z pierwszych rzeczy, o których powinieneś pomyśleć, jest przeznaczenie pokoju. Jeśli instalujesz okładziny okienne w pomieszczeniu z mediami, ważne jest, aby zgasić całe światło. Jeśli instalujesz je w pokoju dziecka, będziesz chciała mieć możliwość wpuszczenia odrobiny światła do pokoju, jednocześnie wyłączając je, gdy dziecko śpi. W pokoju gościnnym, będziesz chciał zapewnić dużą prywatność, zachowując jednocześnie światło w pokoju i jego przewiewność.

Wskazówka: W przypadku instalowania okien PCV w trudno dostępnych miejscach, takich jak tył wanny, należy uwzględnić prosty sposób podnoszenia i opuszczania pokrycia. Niektóre zasłony okienne posiadają urządzenia zdalnego sterowania, które mogą być idealne do tej instalacji. więcej o oknach PCV i plastikowych na stronie PRESTIGE z Białegostoku – stolarka okienna

okna pcv

Typ okna PCV do zastosowania

Ogromnym problemem jest również rodzaj okna, z którym pracujesz. Czy jest to okno frontowe czy szczytowe, okno uchylne czy przesuwne? Każde z nich ma specyficzne zasłony okienne, które będą funkcjonować lepiej niż inne.

  • Na przykład okna frontowe powinny być w większości otwarte, aby światło mogło przez nie przepływać. Użyj prostej falbany, która nie umniejsza piękna okna. Jeśli zdecydujesz się zawiesić zasłony, użyj materiału, który podkreśli okno i powieś zasłony po każdej stronie okna.
  • Wskazówka: Wybieraj tkaniny w zależności od ilości światła, jaką chcesz mieć w pokoju. Tkaniny przepuszczają więcej światła, podczas gdy tkaniny z podszewką sprawiają, że pomieszczenie jest ciemniejsze. Ciężka tkanina draperia sprawia, że jest również mniej lekka i nie powinna być używana jako zasłony na okna frontowe.