Możesz być w stanie zredukować niewielkie ilości kondensacji, wprowadzając niewielkie zmiany w swoim domu. Kontrola poziomu wilgotności ma kluczowe znaczenie. Można to osiągnąć poprzez kilka czynności. O nich poniżej.

Okna PCV – co konkretnie robić?

  • Wentylacja wszystkiego, co się da, na zewnątrz. Dotyczy to wentylatorów łazienkowych i kuchennych oraz odpowietrzników suszarek. Utrzymywanie ciepłego powietrza na zewnątrz domu może mieć ogromny wpływ na poziom wilgotności wewnątrz domu, a im niższa wilgotność wewnątrz, tym mniejsze prawdopodobieństwo tworzenia się kondensacji na oknach.
  • Pękanie okien w razie potrzeby. Jeśli w Twoim domu nie ma wentylatora wyciągowego z łazienki, na przykład, pęknięcie okna pod prysznicem, aby ułatwić ucieczkę ciepłego powietrza.

Oferta okien PCV w Białymstoku

Wymiana okien na sterowanie skraplaniem pary wodnej

Jeśli spróbujesz powyższych wskazówek i nie będziesz w stanie kontrolować kondensacji na Twoich oknach, a Twoje okna są starsze lub źle izolowane, może nadszedł czas na wymianę okien. Szukaj okien, które można otworzyć szeroko, aby zapewnić maksymalną wentylację, takich jak okna dwuskrzydłowe z otwieranymi górnymi i dolnymi skrzydłami oraz nasze okna skrzydłowe, które otwierają się pod kątem 90 stopni.

Zakup szkła o najwyższych możliwych współczynnikach izolacyjności, jak np. wysokiej jakości szkło o konstrukcji trójszybowej.
Skontaktuj się z firmą, aby uzyskać bezpłatną poradę, bez zobowiązań. Pomożemy Ci znaleźć idealne okna do Twojego domu, tak abyś mógł utrzymać starego człowieka na zewnątrz, gdzie jego miejsce.