Ci, którzy nie mają problemów z mobilnością, nie poświęcają wiele uwagi oknom, chyba że nadszedł czas, aby je oczyścić, ale ludzie na wózkach inwalidzkich lub ci, którzy wykorzystują spacerowicze lub laski, znajdą, że okna mogą stwarzać wiele problemów. Trudno dostępne zamki stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa, podczas gdy okna, które się przyklejają, mogą sprawić, że otwieranie i zamykanie okna jest niebezpieczne, jeśli nie całkowicie niemożliwe.

Porady: Okna pożądane wymiary

Parapety mogą być zbyt wysokie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Według autora, wysokość parapetu od 18 do 20 cali jest najlepsza dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, ponieważ fotelik ma około 20 cali wysokości. Jednak okna mogą być wyższe niż to, co utrudni dostęp.

Zastanów się nad wymianą okien, jeśli okna się przyklejają lub jeśli są trudne do otwarcia. W przypadku opcji okuć, takich jak klamka korbowa, właściciel domu może otworzyć okno z niższej wysokości i z niewielkim oporem.

Porady o oknach: gdy trzeba zmiany

  • Po zbadaniu domu może okazać się, że konieczne będzie wprowadzenie zmian w postaci nowych drzwi i okien. Ponieważ może to być duże przedsięwzięcie, oferujemy bezpłatną, domową konsultację.
  • W trakcie konsultacji przedstawiciel przyjrzy się aktualnym oknom i przedstawi zalecenia dotyczące zmian, które uczynią Twój dom dostępnym dla wszystkich. Jak zawsze, wykonujemy wszystkie prace, łącznie z projektowaniem, produkcją, montażem, serwisowaniem i gwarancją naszych okien.

Chcesz wiedzieć, jak będzie wyglądał Twój zrealizowany projekt? Oferujemy również, narzędzie wizualizacji przebudowy domu, które pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój projekt z różnymi drzwiami i oknami. Poproś o bezpłatną konsultację dotyczącą projektu